header-photo

sixmanfootball.com

2018 SCHEDULES

To input your 2018 schedule, click here LINK TO SCHEDULE INPUT


Please select a team or a week to view that schedule. If you need to fix or delete a game, e-mail me at sixmanguru at gmail dot com

Options

Thursday October 11, 2018

Teams Time
White Deer JV at Claude 7:30 PM
Giddings Lone Star Southeast at Houston Emery-Weiner 7:30 PM
Follett at Lefors 7:30 PM
Temple Centex Homeschool at Waco Methodist Childrens Home JV 7:00 PM

Friday October 12, 2018

Teams Time
Covington at Abbott 7:30 PM
Lazbuddie at Anton 7:30 PM
Fannindel at Apple Springs 7:30 PM
Hermleigh at Aspermont 7:30 PM
Oakwood at Avalon 7:30 PM
Bryan Christian Homeschool (BVCHEA) at Bastrop Tribe Consolidated 7:30 PM
High Island at Baytown Christian 7:30 PM
Trent at Benjamin 7:30 PM
Santa Anna at Blackwell 7:30 PM
Brookesmith at Blanket 7:30 PM
Aquilla at Blum 7:30 PM
Bryan St. Joseph at Bryan Allen Academy 7:00 PM
Temple Holy Trinity Catholic at Bulverde Bracken Christian 7:00 PM
Milford at Calvert 7:30 PM
Corpus Christi WINGS at Canyon Lake Brigade of St. Michael's 7:30 PM
Northside at Chillicothe 7:30 PM
Sierra Blanca at Dell City 7:30 PM
Bronte at Eden 7:30 PM
Denton Calvary vs Gainesville Lone Star North in Forestburg 7:30 PM
Gordon at Gorman 7:30 PM
Bluff Dale at Granbury North Central Texas Academy 7:30 PM
Garland Christian at Greenville Christian 7:30 PM
Miami at Groom 7:30 PM
Jayton at Guthrie 7:30 PM
Happy at Hart 7:30 PM
Decatur Victory Christian at Haslet Heritage Christian 7:30 PM
Higgins at Hedley 7:30 PM
Rotan at Ira 7:30 PM
Jonesboro at Iredell 7:30 PM
Irving Universal Academy at Irving Faustina 7:00 PM
New Braunfels Christian at Kerrville Our Lady of the Hills 7:30 PM
Crowell at Knox City 7:30 PM
Penelope at Kopperl 7:30 PM
Longview East Texas Christian at Leverett's Chapel 7:30 PM
Woodson at Lingleville 7:30 PM
Bynum at Lometa 7:30 PM
Weatherford Christian at Longview Trinity 7:00 PM
Dallas Lutheran at Lucas Christian 5:00 PM
Waco Parkview at Lueders-Avoca 7:30 PM
Austin Veritas at Marble Falls Faith 7:30 PM
Fort Hancock at Marfa 7:00 PM
SA Sunnybrook at Medina 7:30 PM
Ropes at Morton 7:30 PM
Walnut Springs at Mt. Calm 7:00 PM
Sidney at Mullin 7:30 PM
Lubbock Home School at Nazareth 7:30 PM
Perrin-Whitt at Newcastle 7:30 PM
Spring Branch Living Rock Academy at Nueces Canyon 7:30 PM
Borden County at O'Donnell 7:30 PM
Cranfills Gap at Oglesby 7:30 PM
Rule at Paint Creek 7:30 PM
Lohn at Panther Creek 7:30 PM
Lorenzo at Petersburg 7:30 PM
McLean at Plainview Christian 7:30 PM
Fort Worth THESA at Richland Springs 7:30 PM
Cherokee at Rochelle 7:30 PM
Dallas Lakehill at Rockwall Heritage 7:30 PM
Round Rock Concordia at Round Rock Christian 7:30 PM
Katy Faith West at SA Lutheran 7:00 PM
SA The Winston at SA The Atonement 7:30 PM
Savoy at Saint Jo 7:30 PM
Grandfalls-Royalty at Sanderson 7:30 PM
Klondike at Sands 7:30 PM
Houston Texas Christian at Seguin Lifegate 7:00 PM
Loop at Silverton 7:30 PM
Patton Springs at Southland 7:30 PM
May at Strawn 7:30 PM
Moran at Three Way 7:30 PM
Loraine at Throckmorton 7:00 PM
Arlington Texas Leadership Charter vs Tyler King's Academy in Tyler All Saint HS 7:30 PM
Motley County at Valley 7:30 PM
Robert Lee at Veribest 7:30 PM
Waco Live Oak at Victoria Faith Academy 7:30 PM
Austin NYOS at Victoria Home School 7:30 PM
Granbury Cornerstone at Waco Methodist Childrens Home 7:30 PM
Austin Hill Country at Waco Vanguard College Prep 7:30 PM
Abilene Christian at Watauga Harvest 7:30 PM
Sterling City at Water Valley 7:30 PM
Whiteface at Wellman-Union 7:30 PM
Highland at Westbrook 7:30 PM
Cotton Center at Whitharral 7:30 PM
Sugar Land HCYA Fort Bend at Williamson County Home School 7:30 PM
Kress at Wilson 7:30 PM
Fort Worth Covenant Classical at Wylie Preparatory 7:30 PM
Stephenville Faith at Zephyr 7:30 PM

Saturday October 13, 2018

Teams Time
SA FEAST Homeschool at Austin Royals 3:00 PM
White Deer vs Union Hill in Bryson 4:00 PM
Houston Sanchez Charter at Chester 5:00 PM
Dallas Academy at Dallas UME Prep 1:00 PM
Burnet Smoking for Jesus Ministry Christian School at Fayette County Sports Association 6:00 PM
Lubbock All Saints at Longview Christian Heritage 11:00 AM
WF Wichita Christian at Lubbock Kingdom Prep 3:00 PM
Plano CHANT at Trinidad 6:30 PM
Johnson County Sports Association at Tyler HEAT 1:00 PM