header-photo

sixmanfootball.com

2017 SCHEDULES

INPUT A SCHEDULE
If you are a coach, you can enter your team's schedule HERE .


Please select a team or a week to view that schedule. If you need to fix or delete a game, e-mail me at sixmanguru at gmail dot com

Options

Thursday September 14, 2017

Teams Time
Houston Emery-Weiner at Bryan Allen Academy 7:00 PM
McDade at Buckholts 7:00 PM
Jayton at Cotton Center 7:30 PM
Covington JV at Dallas Fairhill 5:00 PM
Dallas Inspired Vision at Dallas UME Prep 4:00 PM
Evant JV at Lohn 7:00 PM
Rule at Rotan 7:30 PM

Friday September 15, 2017

Teams Time
Temple Holy Trinity Catholic at Apple Springs 7:30 PM
Mt. Calm at Aquilla 7:30 PM
Lucas Christian at Arlington St. Paul Prep 7:00 PM
Guthrie at Aspermont 7:30 PM
Williamson County Home School at Austin NYOS 7:30 PM
Jonesboro at Avalon 7:30 PM
Austin Achieve at Bastrop Tribe Consolidated 7:30 PM
Bryan Christian Homeschool (BVCHEA) vs Houston Texas Christian in Bellvile 7:30 PM
Woodson at Blackwell 7:30 PM
Rochelle at Blanket 7:30 PM
Lingleville at Blum 7:30 PM
Granbury Cornerstone at Brownwood Victory Life 7:30 PM
Moran at Bryson 7:30 PM
EP Faith at Buena Vista 7:00 PM
Medina at Bulverde Bracken Christian 7:30 PM
Fannindel at Campbell 7:30 PM
Round Rock Concordia at Cedar Park Summit 7:30 PM
Trinidad at Coolidge 7:30 PM
Crosby Victory and Praise at Corpus Christi Annapolis 7:00 PM
Mullin at Cranfills Gap 7:30 PM
Knox City at Crowell 7:30 PM
Arlington Newman at Dallas Lakehill 7:30 PM
Greenville Christian at Dallas Lutheran 7:00 PM
Granbury North Central Texas Academy at Dallas Tyler Street 4:30 PM
Fort Hancock at Dell City 7:30 PM
Plano CHANT at Denton Calvary 7:00 PM
Gustine at Evant 7:30 PM
Weatherford Christian at Forestburg 7:30 PM
WF Notre Dame vs Benjamin in FORFEIT 7:30 PM
Lazbuddie vs Wilson in FORFEIT 7:30 PM
Water Valley at Grady 7:30 PM
Klondike at Grandfalls-Royalty 7:30 PM
Amarillo Holy Cross at Groom 7:30 PM
Valley at Happy 7:30 PM
Amherst at Hart 7:30 PM
Lueders-Avoca at Hermleigh 7:30 PM
Silverton at Higgins 7:30 PM
Fayette County Sports Association at Houston Mount Carmel 7:00 PM
Anton at Ira 7:30 PM
Gordon at Iredell 7:30 PM
Arlington Flint Academy at Irving Faustina 7:30 PM
Huntsville Alpha Omega at Katy Faith West 7:00 PM
Corpus Christi Arlington Heights at Lake Jackson Brazosport Christian 7:30 PM
Austin Hill Country vs Abbott in Leander Glenn 7:30 PM
Plainview Christian at Lefors 7:30 PM
Gorman at Lometa 7:30 PM
Tyler HEAT at Longview Trinity 7:30 PM
Westbrook at Loop 7:30 PM
Paint Rock at Loraine 7:30 PM
Kress at Lorenzo 7:30 PM
Balmorhea at Marfa 7:30 PM
Leverett's Chapel at Marshall Christian Academy 7:30 PM
Irving Universal Academy at McKinney Cornerstone 7:30 PM
Follett at Miami 7:30 PM
Gholson at Milford 7:30 PM
Sidney at Morgan 7:30 PM
SA The Atonement at New Braunfels Christian 7:30 PM
Hedley at Northside 7:30 PM
Ropes at O'Donnell 7:30 PM
Chester at Oakwood 7:30 PM
Covington at Oglesby 7:30 PM
High Island at Orange Community Christian 7:00 PM
McLean at Paducah 7:30 PM
Patton Springs vs Paducah JV in Paducah 5:30 PM
Highland at Paint Creek 7:30 PM
Rising Star at Panther Creek 7:30 PM
Bynum at Penelope 7:30 PM
Nazareth at Petersburg 7:30 PM
Watauga Harvest at Red Oak Ovilla Christian 7:30 PM
Savoy at Rockwall Heritage 7:30 PM
Fredericksburg Heritage at SA Castle Hills 7:30 PM
Seguin Lifegate at SA FEAST Homeschool 7:30 PM
SA The Winston at SA Lutheran 5:00 PM
Chillicothe at Saint Jo 7:30 PM
Baytown Christian at San Marcos Hill Country Christian 7:30 PM
Rankin at Sanderson 7:30 PM
New Home at Sands 7:30 PM
Robert Lee at Santa Anna 7:30 PM
Fort Davis at Sierra Blanca 7:30 PM
Whiteface at Southland 7:30 PM
Johnson County Sports Association at Stephenville Faith 7:30 PM
Meadow at Sterling City 7:30 PM
Fort Worth THESA at Strawn 7:30 PM
Amarillo San Jacinto vs Lubbock Home School in TBA 7:30 PM
May at Throckmorton 7:30 PM
Newcastle at Tioga 7:30 PM
Wellman-Union vs Richland Springs in Trent 6:00 PM
Eden at Trent 7:30 PM
Fort Worth Nazarene at Union Hill 7:30 PM
Brookesmith at Veribest 7:30 PM
Corpus Christi WINGS at Victoria Faith Academy 7:00 PM
Waco Parkview at Waco Vanguard College Prep 7:30 PM
Kopperl at Walnut Springs 7:30 PM
Gold-Burg at WF Wichita Christian 7:00 PM
Motley County at White Deer 7:30 PM
Lubbock All Saints at Whitharral 7:30 PM
Austin Royals at Zephyr 8:00 PM
Borden County vs Calvert in Zephyr 7:30 PM

Saturday September 16, 2017

Teams Time
Abilene Christian vs Odessa West Texas Homeschool in Abilene Shotwell 7:00 PM
Azle Christian at Killeen Memorial 12:00 PM
Cherokee at Prairie Lea 6:00 PM
Tyler King's Academy at Tyler East Texas Christian 1:00 PM
Waco Live Oak at Waco Methodist Childrens Home 11:00 AM
Fruitvale at Wylie Preparatory 2:00 PM